دسته‌بندی نشده, عصا سه پایه بهتر است یا چهار پایه, مقالات

عصا سه پایه بهتر است یا چهار پایه

عصا سه پایه بهتر است یا چهار پایه

انواع عصا سه پایه و چهار پایه شاخص ها و ویژگی های مختص به خود را دارند. که ما در این مقاله شباهت ها، تفاوت ها و کاربرد ها را توضیح داده و به سایر سوالات احتمالی که ممکن است برایتان پیش بیاید، پاسخ خواهیم داد. عصا سه پایه و چهار پایه، مناسب ترین عصا برای بیماران و سالمندانی است که به دلیل عدم حفظ تعادل و یا دلایل دیگر قادر به راه رفتن به تنهایی نبوده و نیازمند وسیله ای کمک حرکتی برای تسهیل بخشیدن به راه رفتن هستند. عصا سه پایه و چهار پایه مناسب برای سالمندان بوده اما با نصب یک پایه غضروفی به عصا ترزا، می نوانید عصایی استاندارد با تمام ویژگی های عصا های سه پایه و چهار پایه صاحب شوید. برای افراد مختلف با مشکلات حرکتی مختلف عصا های گوناگونی طراحی شده که رعایت نکاتی جهت استفاده ی بهتر و کارآمدتر از آن ها الزامی است.

ویژگی های عصا سه پایه

عصا سه پایه، وسیله ای توانبخشی است که برای بهبود مشکلات حرکتی، طراحی و تولید شده است. قابلیت تنظیم ارتفاع، سایز شدن عصا متناسب با قد فرد را امکان پذیر می کند و توانایی برآورده کردن نیاز های فرد را دارد. عصا های سه پایه با داشتن چندین پایه به حفظ تعادل هر چه بیشتر فرد در هنگام راه رفتن کمک می کنند. درواقع با دارا بودن خاصیت طبی، به بیمارانی مبتلا به تنگی کانال نخاع، ضایعات نخاعی، آرتروز، درد مفاصل و یا حتی شکستگی های بر اثر سانحه تصادف و… کمک خواهند کرد. از دیگر ویژگی های این نوع عصاها می توان به لوله فولادی با آلیاژ آلمینیوم، پایه های درجه یک لاستیکی با خاصیت عدم لغزش در سطوح صاف و یا خیس، پتانسیل تحمل وزن های ۱۵۰ کیلو گرم به بالا و هم چنین مقاومت بسیار بالا در مقابل سبک بودن عصا، اشاره کرد‌.

ویژگی های عصا چهار پایه

عصا چهار پایه، عصای پیشنهادی به کسانی است که در حفظ تعادل خود با مشکل مواجه اند. این عصا هابه دلیل آلمینیومی بودن جنس شان از مقاومت بالایی برخوردار بوده و هم چنین از توانایی تحمل وزن های سنگین برخوردارند. پایه های پلاستیکی واقع در انتهای این عصا از سرخوردن و به هم زدن تعادل جلوگیری خواهند کرد. این پایه ها قابلیت تعویض نیز دارند. دسته ی این عصا ها به شکلی کاملا استاندارد برای محافظت از مفصل های مچ دست طراحی شده و همچنین قابلیت تنظیم ارتفاع این عصا ها،سایز شدن عصا متناسب با قد فرد را امکان پذیر می کند. لازم به ذکر است که عصای سه پایه و چهار پایه، هر دو دارای توانایی ایستادن به تنهایی و بدون نیاز به کمک گرفتن از دست می باشند و در نتیجه فرد برای برداشتن عصا مجبور به خم شدن نخواهد بود. عصا های چهار پایه موجود در گالری عصا دست در این عکس نمایش داده شده است.

انواع عصا چهار پایه

 

کاربرد های عصا سه پایه

عصا سه پایه مناسب برای افرادی است که دچار اختلالات عصبی، آرتروز، بیماری های مربوط به نخاع، درد مفاصل و یا حتی شکستگی در اثر عوامل گوناگون و عدم حفظ تعادل در هنگام راه رفتن هستند، می باشد. کاربرد مهم این عصا تسهیل بخشیدن به فرآیند بالا و پایین رفتن از پله ها، توانایی تحمل و توزیع وزن، قابلیت ایستادن آن بدون نیاز به استفاده از دست و… است. همچنین قابلیت تنظیم ارتفاع این عصا، امکان سایز شدن عصا متناسب با قدتان را فراهم می کند. برای انتخاب عصای متناسب با توانایی حرکتی، قد و شرایط فیزیکی می توانید با مراجعه به گالری عصا دست و کمک گرفتن از مشاوران حرفه ای این مجموعه، بهترین و مناسب ترین عصا را خریداری کنید.

 

کاربرد های عصا چهار پایه

عصای چهار پایه برای حفظ تعادل هر چه بیشتر و همچنین کمک به روند راه رفتن افراد مختلف طراحی و تولید گردیده است. این عصا نیز همچون عصا سه پایه با داشتن قابلیت تنظیم ارتفاع، قابل استفاده برای عموم افراد بوده و راحتی و تسلط شما را افزایش خواهد داد. سطح اتکای بیشتر و درنتیجه حفظ تعادل و تحمل وزن بالاتر از شاخص های کاربردی این عصا می باشد.

مزایا و معایب استفاده از عصا سه پایه و چهار پایه

مزایای استفاده از این عصا ها، قابلیت تنظیم ارتفاع، کمک به تحمل وزن بالا و حفظ تعادل بیشتر به واسطه تعداد زیاد پایه های آن ها، وزن سبک این عصا ها و جابه جایی آسان تر آن ها و…از چمله مزایای مهم عصا سه پایه و چهار پایه به شمار می آیند. شما می توانید با مراجعه به گالری عصا دست انواع مختلف این عصا ها را با توجه به نیازتان خریداری کنید.

مقایسه عصا سه پایه و چهار پایه درایران

بین عصا های سه پایه و چهار پایه با قیمت های مختلف قطعا تفاوت هایی وجود دارد. این اختلافات قیمت ناشی از مواردی است که ما در اینجا به شما توضیح خواهیم داد. نوع دسته عصا، آلیاژ به کار رفته در خود عصا، نوع ورقه ی اتصال دهنده ی عصا به پای آن و… همگی در کیفیت و کارآیی عصا تاثیر گذار خواهند بود. در نمونه های موجود در بازار ایران، دسته ی عصا جنس مرغوب و با کیفیتی ندارد و به دلیل عدم خاصیت طبی بودن، باعث ایجاد درد و ناراحتی در ناحیه مچ دست فرد خواهند شد. همچنین ورقه ی اتصال دهنده در این نمونه ها بسیار نازک بوده و به دلیل عدم کیفیت کافی ممکن است در اثر فشار ناشی از وزن بالا، خم شده و کارایی خود را از دست یدهد. اما در نمومه های خارجی که در گالری عصا دست نیز موجود می باشد به دلیل استاندارد و طبی بودن دسته ی عصا و تعبیه ی قسمتی در دسته ی عصا، برای جلو گیری از سر خوردن دست از روی دسته و هم چنین ضخیم و مرغوب بودن ورقه ی اتصال دهنده ی عصا به پایه های آن و ضخامت و مقاومت بالای ورقه موجود در سطح عصا، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده  و به دلیل جنس خوب و کارکرد زیاد، طرفداران زیادی را برای خود جذب کرده است.

 

پاشنه عصا مدل چهار پایه

برای اولین بار این نوع پاشنه عصا توسط طراحان مجموعه عصا دست در ایران، طراحی و ساخته شده. درواقع این پاشنه ها، عصای چوبی شما را به نوعی عصا چهار پایه تبدیل کرده و به دلیل طراحی مناسب این پایه ها و جنس منعطف، احتمال سرخوردن، عدم حفظ تعادل و سایر مشکلات رفع خواهد شد. این پاشنه ها، خاصیت جدا شدن از پایه ی عصا را دارند و به راحتی می توانید در صورت عدم نیاز به این پاشنه ها، اقدام به جدا سازی آن ها کنید. همانطور که در بالا تر ذکر کردیم، این پایه ها روی تمامی عصا ها قابل نصب می باشند و همچنین عصا های مختلفی همچون عصا ترزا پایه غضروفی، عصا لاکچری پایه غضروفی و نمونه های کویر و دریا در گالری عصا دست موجود می باشد. عصا ترزا علاوه بر شاخص های کاربردی و مهمی همچون دسته ی استاندارد و خوشدست، وزن سبک و چوب مرغوبش، با نصب یک پایه غضروفی به آن می توانید صاحب بهترین و کاربردی ترین عصا شوید. یک عصا ترزا با پایه غضروفی می تواند حتی بهتر از انواع عصا سه پایه و چهار پایه باشد چرا که با این تفاسیر دیگر احتمال گیر کردن پای فرد به پایه های عصا از بین خواهد رفت و هم چنین وجود این پایه می تواند در حفظ تعادل و همچنین عدم لغزش افراد موثر واقع گردد. پایه های غضروفی موجود در گالری عصا دست به دلیل جنس مرغوب و استفاده از مواد درجه یک، ساییده نمی شوند و می توانید تا مدتی طولانی و بدون نگرانی از این پایه ها استفاده کنید.

عصا سه پایه و چهار پایه مناسب برای سالمندان

در انتخاب عصای مناسب برای سالمندان شاخص هایی همچون ارتفاع و وزن عصا، دسته عصا، پایه عصا و همچنین ساختار فیزیکی و بدنی سالمند، شایان توجه می باشد. عصا سه پایه و چهار پایه مناسب برای سالمندانی است که جهت پیاده روی و انجام فعالیت های روزمرگی خود به کمک و پشتیبانی نیاز دارند همینطور کسانی که به دلیل بیماری های گوناگون مانند آرتروز، ضایعات نخاعی و مشکلات مفصلی یا حتی سانحه تصادف دچار ضعف و ناتواتی در حرکت شده اند، عصا سه پایه و چهار پایه گزینه های خوبی برای استفاده خواهند بود. همچنین به دلیل خاصیت ایستایی بدون نیاز به استفاده از دست، به سالمندان کمک می کند تا در صورت عدم نیاز به عصا بتوانند به راحتی عصای خود را روی زمین قرار دهند. و برای  برداشتن آن نیازی به خم شدن نباشد. این نوع عصا ها را به راحتی می توانید از گالری عصا دست که تنوع زیادی از عصا سه پایه و چهار پایه دارد، به صورت آنلاین و یا حضوری، خریداری کنید.

نکات مهم در استفاده از عصا سه پایه و چهار پایه

  • استفاده از عصا می تواند به بیماران و یا سالمندانی که به تنهایی قادر به حفظ تعادل و راه رفتن نیستند، کمک شایانی می کند. اما هر فرد بنابر بیماری و یا مشکلی که دارد باید عصای متناسب با نیاز خودرا فراهم کند. و در واقع نمی توان برای همه آن ها یک نوع عصا تجویز کرد. به طور مثال عصا سه پایه و چهار پایه مناسب برای افرادی است که نسبت به سایرین، به حفظ تعادل بیشتری نیاز دارند. همچنین طراحی مناسب پایه های این عصا، به فرد استفاده کننده فرصت قرار دادن عصا به تنهایی روی زمین و بدون کمک از دست را می دهد.
  • ارتفاع عصا باید متناسب با قد فرد یا حتی برآمدگی جانبی استخوان لگن باشد. ارتفاع عصا باید به گونه ای باشد که زاویه ی خم شدگی آرنج حدودا 20 تا 30 درجه باشد. درواقع اندازه عصا باید به گونه ای باشد که در حالت ایستاده که بازو به طور عادی کنار دستتان است، دسته عصا و مچ دست در تراز با یکدیگر باشند.
  • دسته ی عصا و بدنه ی عصا باید زاویه ای حدود 90 درجه تشکیل دهند و هم چنین دسته ی عصا باید جنس مرغوب و طبی داشته باشد تا از ایجاد درد در ناحیه ی دست و مچ جلو گیری شود. پس عصا هایی با دسته مستقیم همچون عصای کوهنوردی، فاقد استاندارد های لازمه برای بیماران و سالمندان می باشند.
  • بیمارانی که به دلیل احساس درد، شکستگی یا حتی تحمل وزن، قادر به استفاده از یک پای خود نیستند در هنگام استفاده از عصا، باید عصا را در مقابل پای دردناک، در دست بگیرند. و برای حرکت، پای دردناک و عصا را همزمان به حرکت در آورند، و سپس پای سالم را به جلو ببرند. و اگر فرد در هر دو پای خود احساس درد کند، قرار دادن عصا در طرفی که برایش آسان تر است، تعوصیه می شود.

 

نتیجه گیری

عصا سه پایه و چهارپایه، مناسب ترین عصا برای سالمندان و همینطور سایر قشر های مردم می باشد. چون این عصا ها بیش از یک پایه دارند درنتیجه در حفظ تعادل و توزیع وزن تاثیر بسزایی خواهند داشت. قابلیت تنظیم ارتفاع نیز شاخص دیگری از این عصا ها بوده که امکان تناسب با قد فرد را فراهم می آورد. از انواع مختلف عصا سه پایه و چهار پایه برای سالمندان عزیز با مشکلات حرکتی مختلف استقاده می شود. گالری عصا دست با تولید انواع عصا منحصر به فرد در طرح و شکل های گوناگون و همچنین مشاوران حرفه ای، امکان خرید عصا کاربردی و مناسب را برای مشتریان عزیز خود فراهم آورده است.

گالری عصا دست

گالری عصا دست با سال ها سابقه در زمینه فروش عصا، انواع عصا را در طرح و شکل های گوناگون به مشتریان عزیز خود عرضه می کند. شما می توانید به صورت آنلاین و یا حضوری اقدام به خرید عصای مورد نظر خود کنید. همچنین مشاوران حرفه ای گالری عصا دست به صورت تمام وقت حتی در روز های تعطیل، پاسخگوی شما عزیزان در زمینه معرفی و توضیح درباره انواع عصا و سایر وسایل کمک حرکتی، خواهند بود. برای مشتریانی که قصد خرید حضوری از گالری عصا دست را دارند پارکینگ اختصاصی در نظر گرفته شده است تا شما عزیزان باخیال راحت و بدون نگرانی خریدتان را انجام دهید. پس از خرید به صورت اینترنتی و ثبت سفارش، گالری عصا دست با ارسال فوری رضایت بیشتر مشتریان خود را کسب خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر و تماس با گالری دست، روی لینک کلیک کنید.

گالری عصا دست

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *